Lokalita

Bytový projekt Rezidence Podhorská se nachází v Jablonci nad Nisou, přímo v sousedství městského parku, na historicky významném jabloneckém Náměstí Boženy Němcové, jehož součástí je i nejcennější městská památka – secesní kostel Povýšení svatého Kříže. Celé území je součástí městské památkové zóny a společně s řadou okolních hodnotných secesních kulturních památek tvoří cenný architektonický soubor.
Park na náměstí, jehož středem protéká Lužická Nisa, projde rovněž celkovou stavební rekonstrukcí s odstraněním stávajících dřevin a zcela novým osázením dřevin, keřů a květin.

Hromadná doprava

Přímo u Rezidence Podhorská se nachází zastávka Městské hromadné dopravy s výborným spojením na síť MHD. Vlaková stanice a autobusové nádraží dostupné pěšky.

Sportovní vyžití

Lokalita i město nabízí bohaté možnosti sportovního vyžití. Cca 100m od domu lokalita Novoveské vodní nádrže a blízká příroda - vhodné pro pěší vycházky, běh, cyklistiku apod. V docházkové vzdálenosti je jablonecká přehrada, Městská hala a další sportoviště. V zimě lze využít blízkou jizerskou magistrálu pro běžecké lyžování a ski areály Jizerských hor a západních Krkonoš.

Příroda

Cca 100m od domu se nachází nově zrekonstruovaná lokalita Novoveské vodní nádrže a biotopu. V docházkové vzdálenosti příroda, lesy. Chůzí nebo MHD dostupná příroda města Jablonce, jablonecká přehrada, okolní rozhledny i Jizerské hory.

Úřady

Veškeré úřady města jsou dostupné pěšky, případně MHD.

Obchody

Obchody dostupné pěšky nebo MHD. Město nabízí celou řadu nákupních možností.

Parkování

V místě nebo v přilehlých ulicích.

Mateřské a základní školy

Přímo v sousedství Rezidence Podhorská se v Husově ulici nachází Mateřská škola Kapička. V docházkové vzdálenosti potom Základní škola 5.května a Základní škola Na Šumavě, Základní umělecká škola a Dům dětí a mládeže Vikýř je přímo v ulici Podhorská - cca 100m.